Darmowe ubezpieczenie dla personelu medycznego

Z pomocą przychodzą prywatni ubezpieczyciele

– Nie planujemy dodatkowych ubezpieczeń dla lekarzy ze szpitali innych niż jednoimienne i z oddziałów zakaźnych. To zbyt obciążające dla budżetu. Szpitale mogą ubezpieczyć lekarzy w ramach ryczałtu – poinformował na Twitterze wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Post uruchomił komentarze, z których wynika, że część lekarzy zamierza sama sobie wykupić taką polisę, jaką Ministerstwo Zdrowia sfinansowało kolegom ze szpitali jednoimiennych.
Z propozycją darmowego wsparcia wystąpiła Aviva.
Jak informuje ubezpieczyciel, pracownicy ochrony zdrowia mogą bezpłatnie ubezpieczyć się na życie w czasie intensywnej walki z epidemią koronawirusa. Z tej oferty skorzystało już 15 tys. osób. Łącznie ochrona obejmie do 30 tys. osób na okres trzech miesięcy, do 20 lipca. Oferowane ubezpieczenie to nie tylko pomoc dla pracujących na pierwszej linii frontu walki z epidemią, ale także ochrona dla ich rodzin.
Aviva wypłaci świadczenie w kwocie 100 tys. zł osobie uposażonej, w sytuacji gdyby w okresie trwania polisy ubezpieczony umarł w wyniku COVID-19 wywołanej zakażeniem SARS-CoV-2. Osobę uposażoną wskazuje ubezpieczony, przystępując do ubezpieczenia – zwykle jest to ktoś najbliższy, członek rodziny.
Ubezpieczyć się mogą nie tylko lekarze, ale i pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, psycholodzy, elektroradiolodzy, technicy elektroradiologów i salowe. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla osób w wieku od 18 do 60 lat, pracujących w szpitalu, przychodni, gabinecie lekarskim lub zespole ratownictwa medycznego. Może to być zarówno publiczny, jak i prywatny podmiot leczniczy na terenie naszego kraju.
Przystąpić do ubezpieczenia można do 3 maja, rejestrując się na stronie Avivy. Trzeba podać niezbędne informacje oraz wypełnić krótką ankietę medyczną. Każdy objęty ochroną otrzyma e-mailem dokument uczestnictwa.

INK