Bohaterowie szczepie%c5%84 16 9

Zostań bohaterem – to prostsze, niż myślisz

Bohaterowie szczepień to wszyscy ci, dzięki którym poziom wyszczepialności w Polsce jest tak wysoki.

Bohaterowie szczepień to przedstawiciele polityki zdrowotnej, edukacyjnej i społecznej, którzy przyjmują odpowiednie akty prawne umożliwiające powszechne szczepienia i zachęcające do nich. Są to naukowcy opracowujący bezpieczne i skuteczne szczepionki, analitycy, którzy analizują, opracowują i raportują dane, dzieląc się tym samym rzetelnymi, opartymi na faktach naukowych informacjami.

Bohaterowie szczepień to wreszcie pracownicy ochrony zdrowia, którzy w swojej codziennej pracy rozmawiają z rodzicami, przekonują ich do tego, aby szczepili swoje dzieci, przekazują wiedzę, rozwiewają wątpliwości. To właśnie lekarze, pielęgniarki i położne są w dużej mierze odpowiedzialni za stosunek społeczeństwa do szczepień, gdyż to oni są jak najbliżej pacjentów i są dla nich autorytetami. Lekarze coraz częściej wykorzystują ten fakt nie tylko podczas pracy z pacjentem w gabinecie, ale też dzielą się wiedzą w mediach społecznościowych – piszą blogi, biorą udział w dyskusjach na forach tematycznych.  

Bohaterami są także rodzice przyprowadzający swoje dzieci na szczepienia, gdyż oni chronią nie tylko swoje dzieci, ale także wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie mogli zostać zaszczepieni.