Parlament bez antyszczepionkowców

Przedstawiciele ruchu STOP NOP kandydowali w wyporach parlamentarnych z list komitetu Konfederacja Wolność i Niepodległość. Mimo tego, iż Konfederacja wprowadzi do Sejmu 11 posłów, w sejmowych ławach nie zasiądzie żaden z przedstawicieli ruchu antyszczepionkowego.

Przedstawiciele najbardziej znanego w Polsce ruchu antyszczepionkowego kandydowali do Sejmu głosząc hasła dotyczące przestrzegania prawa do wolnej i świadomej zgody oraz praw pacjenta. Chcieli też wznowienia pracy Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych.

Żaden z przedstawicieli ruchu antyszczepionkowego nie dostał się do rządu. Mandatu nie uzyskał ani poseł poprzedniej kadencji Paweł Skutecki, inicjator założenia Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, ani sama Justyna Socha, która uzyskała 3834 głosy. Miejsca w sejmowych lawach zabrakło też dla innych przedstawicieli STOP NOP, których na wyborczych listach było ponad 40. Trzeba zaznaczyć, że wśród nich znaleźli się tacy, którzy cieszyli się dość dużym poparciem, należy do nich np. Bronisław Foltyn (Bielsko-Biała), który otrzymał 14893 głosów. Łącznie na kandydatów STP NOP zagłosowało 68873 wyborców.