darmowy webinar

W jaki sposób można poprawić skuteczność leczenia ChZS?

  • 28/02/2019
  • 60 min.
  • Logo angelini kolor
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Rupinski foto
dr n. med. Robert Rupiński

Absolwent Warszawskiej Akademii Medycznej (1996 r.). Specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii. Od 2004 r. doktor nauk medycznych („Ocena jakości życia u pacjentów chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów”). W latach 1997-2014 r. asystent w Klinice Reumatologii Instytutu Reumatologii w Warszawie. Od 2015 r. konsultant w Specjalistycznym Centrum Reumatologii i Osteoporozy Rheuma Medicus w Warszawie. Szczególne zainteresowania zawodowe: ryzyko sercowo- naczyniowe w układowych chorobach tkanki łącznej, ból w zapalnych chorobach układu ruchu i chorobie zwyrodnieniowej stawów, fibromialgia.

Więcej
Poruszane tematy
Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS) stanowi najczęstsze schorzenie układu ruchu, najczęstszą przyczynę niepełnosprawności oraz częsty powód konsultacji lekarskich. Brak leczenia przyczynowego oraz uporczywe nawroty dolegliwości bólowych powodują, że pacjenci z ChZS nie są specjalnie lubianą grupą ani w gabinecie lekarza rodzinnego, ani specjalisty – ortopedy czy reumatologa. Podczas webinarium porozmawiamy wspólnie o tym, jak na podstawie najnowszych rekomendacji terapeutycznych i przy użyciu dostępnych obecnie leków, w tym tzw. SYSADOA (symptomatic slow-acting drugs in osteoarthritis), poprawić skuteczność terapii ChZS. 
Krótko mówiąc, będę Państwa zachęcał do polubienia pacjenta z ChZS.


Agenda

1. ChZS – etiologia, czynniki ryzyka i obraz kliniczny
2. Rekomendacje terapeutyczne w ChZS
3. Suplement diety czy lek w ChZS? 
4. Unikalny mechanizm działania leku zawierającego ASU w ChZS


Webinarium jest tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających prawo wykonywania zawodu.Testowy raport - Koszyk Roku from Wojciech Dziedzic
Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA