darmowy webinar tylko dla lekarzy

Zastosowanie przezskórnych NLPZ w terapii ChZS w świetle najnowszych doniesień

  • 10/10/2019
  • 60 min.
  • Angelini
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Zdj %c5%81t
lek. Łukasz Terenowski

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej (2004 r.). Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Na co dzień pracuje w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie na Oddziale Urazowo - Ortopedycznym. W latach 2010 - 2011 odbywał staż na w London Bridge Hospital w Londynie, UK na Oddziale Chirurgii Kręgosłupa. Szczególne zainteresowania zawodowe: choroba zwyrodnieniowa stawów, chirurgia kręgosłupa, interwencyjne leczenie bólu

Więcej
Poruszane tematy
Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS) to najczęstsza choroba narządów ruchu. Jej leczenie powinno być u każdego pacjenta dokładnie zaplanowane już w momencie wystąpienia pierwszych objawów, a proces terapeutyczny powinien uwzględniać perspektywę leczenia oraz zmieniający się w czasie obraz choroby. Najczęściej stosowaną formą leczenia są niesteroidowe leki przeciwzapalne w formie doustnej lub parenteralnej.

Pomimo rekomendacji opiniotwórczych środowisk i stowarzyszeń (EULAR, NICE, ACR, AAOS) zastosowanie miejscowych systemów terapeutycznych wciąż może rodzić wiele pytań. Podczas webinarium postaramy się poruszyć najistotniejsze i najciekawsze aspekty powyższej farmakoterapii.

1. Miejsce przezskórnych NLPZ w leczeniu bólu układu kostno-stawowego na podstawie aktualnych rekomendacji.
2. NLPZ miejscowe czy ogólnoustrojowego?
a. Dotarcie do miejsca bólu
b. Skuteczność
c. Tolerancja
3. Miejsce przezskórnych NLPZ w leczeniu bólu przewlekłego
4. Miejsce przezskórnych NLPZ w leczeniu bólu ostrego
5. Obalamy mity - fototoksyczność miejscowych NLPZ

Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

NIE PRZEGAP NOWOŚCI
OBSERWUJ NAS NA