darmowy webinar tylko dla lekarzy

Depresja u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym

  • 27/02/2020
  • 60 min.
  • Logo bausch
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Ga%c5%82ecki piotr pryw2
prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki, prof. nadzw. dr hab. n. med. Mariusz Stasiołek


prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki:

specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, konsultant krajowy ds. psychiatrii, autor neurorozwojowej teorii depresji


prof. nadzw. dr hab. n. med. Mariusz Stasiołek:

specjalista neurolog, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, autor licznych publikacji dotyczących patomechanizmu stwardnienia rozsianego

Więcej
Poruszane tematy


Akademia po Dyplomie, organizator kongresów Neurologia 2020 i Psychiatria 2020, zaprasza na bezpłatne webinarium: Depresja u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Około 50% pacjentów ze stwardnieniem rozsianym choruje na depresję, co znacznie pogarsza rokowanie choroby podstawowej oraz jednocześnie powoduje, że depresja staje się lekooporna.

W webinarium dwóch wybitnych klinicystów, psychiatra oraz neurolog, przybliży m.in. współczesne poglądy na patomechanizm obu jednostek chorobowych, aktualne standardy leczenia, specyfikę ich współchorobowości wraz z zasadami diagnozowania, największe wyzwania kliniczne oraz udzieli praktycznych wskazówek, jak postępować, jaką stosować farmakoterapię i inne formy terapii, by skutecznie poprawiać jakość życia osobom chorującym jednocześnie na stwardnienie rozsiane i depresję.

W trakcie webinarium eksperci będą na bieżąco odpowiadać na zadawane przez Państwa pytania.

- - -

Zapraszamy Państwa na dwa kongresy Akademii po Dyplomie: Psychiatria i Neurologia. Szczegółowe informacje >>Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA