darmowy webinar

Problemy psychologiczne lekarzy w obliczu walki z koronawirusem

  • 27/03/2020
  • 60 min.
  • Loga2
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Talarowska monika
dr hab. n. zdr. Monika Talarowska prof. UŁ

Szanowni Państwo, myślę że najlepszym podsumowaniem naszego spotkania będą słowa włoskiej psychoterapeutki psychoanalitycznej: „Koronawirus wkraczając do codzienności obudził nas z głębokiego snu i otworzył oczy na naszą  kruchość, którą zazwyczaj upatrywaliśmy w innych (w dzieciach, uchodźcach,  w Afryce), bądź też uważaliśmy, iż jest wyjątkiem, dotykającym, tych którzy mieli mniej szczęścia niż my (rak, udar, będące często skutkiem niezdrowego trybu życia) (…)” (Anna Ferruta).
Pozostaje nam zatem podejmować próby zrozumienia sytuacji, w której się znaleźliśmy, a także próby poradzenia sobie z emocjami, które nam i innym towarzyszą.

Więcej
Poruszane tematy

- zagadnienia oczywiste: jak radzić sobie ze stresem, zmęczeniem, obawą o zdrowie własne i bliskich
- życie w ciągłym pogotowiu (między dyżurami) i nieprzewidywalności (ryzyko oddelegowania do innej placówki, praca z obcym zespołem, brak poczucia wsparcia, destabilizacja) a możliwość psychicznego odpoczynku 
- psychicznie obciążająca praca z trudnym pacjentem (panikującym, roszczeniowym, pacjentem, który za wszelką cenę chce udowodnić, że służba zdrowia nie działa)
- wyczerpanie fizyczne, które przekłada się na pogorszenie stanu psychicznego.


dr hab. n. zdr. Monika Talarowska prof. UŁ:

Specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, nauczyciel akademicki. Teoretyk i praktyk. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Moje zainteresowania naukowe  koncentrują się wokół emocjonalnych i osobowościowych korelatów zaburzeń psychicznych, głównie depresji. Jestem autorką licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych z tego zakresu, w tym "Neurorozwojowej teorii depresji".

- - -

Webinarium jest tylko dla osób uprawnionych do wypisywania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi, posiadających prawo wykonywania zawodu.

Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA