darmowy webinar

Od niedrożności nosa do zapalenia gardła

  • 28/04/2020
  • 60 min.
  • Logo1
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Kuchar ernest webb
dr hab. n. med. Ernest Kuchar

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w webinarium „Od niedrożności nosa do zapalenia gardła” prowadzonym przez znakomitego specjalistę w dziedzinie chorób zakaźnych, dr. hab. n. med. Ernesta Kuchara. Wykład jest kierowany głównie do lekarzy medycyny rodzinnej, internistów oraz otolaryngologów.
Ból i stan zapalny błony śluzowej gardła należą do najczęstszych przyczyn wizyt lekarskich w gabinecie POZ i otolaryngologicznym. Problemy te bardzo często współistnieją z zapaleniem błony śluzowej nosa objawiającym się często cieknącą wydzieliną kataralną lub zablokowanym nosem, w których towarzyszące spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła nasila dolegliwości.
W trakcie spotkania odpowiemy również na zadawane przez Państwa pytania, a przekazana wiedza będzie się opierała na aktualnie obowiązujących zaleceniach, popartych wiarygodnymi badaniami klinicznymi.

Poruszane tematy

• Ból i stan zapalny gardła oraz współistniejące dolegliwości (niedrożność przewodów nosowych) – (spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła nasila dolegliwości)
• Najczęstsze czynniki etiologiczne i charakterystyczny obraz kliniczny
• Różnicowanie zakażeń wirusowych od bakteryjnych, również w aspekcie narastającej antybiotykooporności
• Racjonalna terapia infekcji gardła i nieżytu nosa – jak uniknąć najczęstszych błędów
• Skuteczność stosowania miejscowych leków antyseptycznych (przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych)
• Klika słów o lekach zmniejszających nasilenie kataru (obkurczających naczynia krwionośne) i potrzebie stosowania substancji regenerująco-nawilżających na błony śluzowe nosa

- - -

Nie wiesz jak się zalogować do transmisji ?
Odpowiedzi na to, jak i inne pytania znajdziesz na stronie FAQ >

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA