Zamówienia złożone w dniach 29.04 - 06.05 zostaną wysłane po 06.05. Aby zrekompensować te niedogodności, zamówienia złożone w tym terminie są objęte Majówkową Darmową Dostawą >

darmowy webinar

Iniekcje długodziałające u pacjentów ze schizofrenią – jak rozpocząć leczenie?

  • 28/01/2021
  • 60 min.
  • Loga lundbeck belka
Obejrzyj nagranie
ZALOGUJ SIĘ
lub

Załóż konto wypełniając poniższy formularz

Administratorem danych osobowych (ADO) jest Medical Tribune Polska Sp. z o.o. Każda z powyższych zgód może być odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji o administratorze i sposobie przetwarzania danych zawartych jest w naszej Polityce Prywatności. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: kontakt@podyplomie.pl lub telefonem: 801 044 415

Fot czarno bia%c5%82e
prof. dr hab. Przemysław Bieńkowski i prof. dr hab. Adam Wichniak

Szanowni Państwo,
Praca, nauka, relacje rodzinne, relacje z innymi osobami, rozwijanie zainteresować to bardzo ważne cele życiowe dla każdego człowieka. Pacjenci ze schizofrenią dobrze i skutecznie leczeni też mogą cieszyć się dobrym zdrowiem i jakością życia przez długi czas. Aby tak się stało kluczowymi aspektami są zapobieganie nawrotom schizofrenii oraz zmniejszenie ryzyka hospitalizacji. Wydaje się być to szczególnie ważne teraz w okresie pandemii gdzie hospitalizacja może wiązać się z dodatkowym ryzykiem dla pacjenta. Około 25% pacjentów z diagnozą schizofrenii, u których zainicjowano leczenie przeciwpsychotyczne przerywa je już w pierwszym miesiącu, co wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami.

Poruszane tematy
Leki przeciwpsychotyczne długodziałające w postaci iniekcji stanowią jedną z najefektywniejszych strategii przeciwdziałania nawrotom schizofrenii.
✔️ Jak zatem przekonać pacjenta do leczenia?
✔️ U jakich pacjentów zastosować leki w postaci iniekcji?
✔️ W jakim schemacie włączyć lek długodziałający?
✔️ Czy młody pacjent ze schizofrenią powinien dostać leki w postaci iniekcji na początku terapii czy później?

Na te inne pytania postarają się odpowiedzieć:

Prof. dr hab. Przemysław Bieńkowski
Lekarz, psychofarmakolog, profesor w Katedrze i Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2011 r. przewodniczy Radzie Naukowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Prof. dr hab. Adam Wichniak
Lekarz, specjalista psychiatra, pracuje w III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie pełni funkcję zastępcy Kierownika Kliniki i Kierownika Oddziału Dziennego.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA