darmowy webinar

Nowe terapie w cukrzycy typu 2 – co wybrać, kiedy i dla kogo?

  • 17/05/2018
  • 60 min.
  • Loga webinar 19 05
Obejrzyj nagranie

zaloguj się

lub
zarejestruj
Janusz gumprecht
prof. dr hab. n. med. Janusz Gumprecht

specjalista z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii, hipertensjologii i transplantologii klinicznej. Sprawuje funkcję Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i European Association for the Study of Diabetes. Główne obszary zainteresowań naukowych obejmują patogenezę i genetykę późnych powikłań naczyniowych cukrzycy ze szczególnym uwzględnieniem nefropatii cukrzycowej oraz patogenezę przewlekłej niewydolności nerek.

Poruszane tematy
*aby zalogować się do webinarium musisz wcześniej się zapisać.

W naturalnym przebiegu cukrzycy typu 2, w miarę upływu czasu jej trwania, dochodzi do rozwoju późnych powikłań naczyniowych istotnie upośledzających jakość życia chorych i wpływających na skrócenie oczekiwanej krzywej przeżycia. Kluczowym zatem wyzwaniem współczesnej diabetologii pozostaje poszukiwanie optymalnych możliwości terapii, w efekcie stosowania których zmniejszy się istotnie ryzyko wystąpienia i progresji powyższych powikłań, przede wszystkim sercowo-naczyniowych, a w konsekwencji ryzyko zgonu. Podczas kolejnego webinarium porozmawiamy wspólnie o tym jak w codziennej praktyce indywidualizować schematy leczenia wykorzystując dostępne możliwości postępowania behawioralnego i farmakologicznego.
Korzyści

Webinar to interaktywna forma szkolenia, która z wykorzystaniem technologii informatycznych transmitowana jest do jego uczestników. Dzięki takiej formie, mogą Państwo posiąść wiedzę w wygodny sposób nie wychodząc z domu, z wykorzystaniem swojego komputera, tabletu lub telefonu. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym, co daje Państwu możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
OBSERWUJ NAS NA