10 powodów, dla których w leczeniu trądziku warto stosować leki złożone – część II


czas trwania: 00:12:54

W części pierwszej przedstawiono rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne terapię preparatami złożonymi, szczególnie terapię skojarzoną z zastosowaniem antybiotyku w połączeniu z nadtlenkiem benzoilu. Część I możesz obejrzeć tutaj - https://podyplomie.pl/medVOD/films/6234

W drugiej części Prof. dr hab. n. med. Beata Bergler-Czop, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii SUM w Katowicach, wyjaśni kolejne zagadnienia związane z wyborem terapii.

1. Które leki złożone mają nawadniające podłoże i dobry profil tolerancji, zapewniając skórze komfort i poprawę wyglądu.

2. Jakie substancje pomocnicze powinien zawierać lek na trądzik?

3. Połowa pacjentów z trądzikiem nie stosuje się ściśle do zaleceń specjalistów, gdy np. preparat wymaga częstej aplikacji. Jak tego uniknąć?

4. Jaki jest schemat stosowania preparatu złożonego opartego na klindamycynie i nadtlenku benzoilu?

5. Jak przygotować skórę do aplikacji leku?

6. Czy preparat złożony może być połączony retoinoidami stosowanymi miejscowo?

7. Pacjentki cierpiące na trądzik często zmagają się hiperpigmentacją pozapalną. Jak radzi sobie z tym lek złożony?

8. Część pacjentek stosuje wiele różnych produktów: pielęgnacyjne, ochrona UV, makijaż, więc często na lek nie ma już miejsca. Czy leki złożone odpowiadają na potrzeby tych pacjentek?

9. Maskne – to stan zapalny w obrębie noszonej maseczki ochronnej. Jakie preparaty najskuteczniej poradzą sobie z tym problemem?

10. Na co pacjent z trądzikiem powinien zwracać szczególną uwagę nosząc maseczkę?